Akdeniz Üniversitesi

 


 

3. sınıf i.ö. öğrencisiyim. Önümüzdeki yıl 4. sınıfa sizin fakülteniz farabi öğrencisi olarak devam etmek istiyorum.

Merhaba Ayşe;
Soruların çok güzel ve çok anlamlı ancak ilk önce söylemem gereken şu : Maalesef bizde Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü henüz yeni kuruldu. Yeni bir bölüm olduğu için önümüzdeki yıl öğrencilerimiz henüz 3. sınıf olacaklar. Yani seneye 4. sınıfımız olamyacak !
Farabi Programında ikinci öğretimde olman fark etmiyor, gideceğin yerde İ.Ö. olmazsa B.Ö ile derslere girebiliyorsun. Umarım her öğrenci senin gibi ön araştırma yaparak üniversite ve bölüm seçer ve değişime başvurur. Seninle tanışamayacağımız için çok üzgünüm.. Şansını başka ve iyi bir üniversitede denemeli ve gelişmeni devam ettirmelisin !
Sonsuz başarı dileklerimle
Yrd.Doç.Dr. Memduh Sami TANER
Akdeniz Üniversitesi ve Eğitim Fak. Farabi Koordinatörü
Antalya

01 Şubat 2011 15:06 tarihinde Ayşe Kılınç yazdı:

İyi günler Memduh bey.
Ben Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliğinde  okumaktayım. 3. sınıf i.ö. öğrencisiyim. Önümüzdeki yıl 4. sınıfa sizin fakülteniz farabi öğrencisi olarak devam etmek istiyorum. Bu nedenle başvurulardan önce bazı aklıma takılan soruları sormak istiyorum izninizle.
-İncelediğim kadarı ile derslerimiz uyuşmakta fakat, sizin bildiğiniz bir ek ders almam gerekiyor mu?
-Fakültenizde  i.ö. öğrencisi olarak mı öğrenimime devam edeceğim?
-Staj yapacağım okullarda, ama öğrencilerinizi genelde hangi okullara gönderiyorsunuz -Eğitim fakültesine uzak bir okulda staj yapılıyorsa şehrinizde kolay ulaşım sağlanabiliyor mu ?
-Ganom şu anda 3.14 , üniversitede eğitim görevlisi olarak kalmayı düşündüğüm için ganomu yükseltmek istiyorum, bu sebeble farabiye başvuracağım fakat okulunuzdaki öğrencilerin başarı düzeyleri ya da rekabeti hakkında bi fikrim yok. Benim bölümümden 3. ya da 4. sınıfta okuyan herhangi bir öğrenci ile konuşma imkanım var mı acaba ? yada sizin bu konudaki fikrinizi alabilir miyim?
İlginiz için şimdiden teşekkürlerimi sunarım
iyi günler.
Ayşe KILINÇ


Sayfa Özeti: Önümüzdeki yıl (4.sınıfta olacağım) farabi öğrencisi olarak gelmek istiyorum.

Anahtar Kelimeler: